Evropska liga: Poznato sedam učesnika nokaut faze

Autor/ica 27.11.2015. u 10:30

Poznato je sedam učesnika nokaut faze Evropske lige. To su Lazio, St. Etienne, Basel, Tottenham, Schalke, Sparta i Athletic Bilbao.

Grupa G

Lazio – Dnipro 3:1

Rimljane je u vodstvo doveo Candreva već u četvrtoj minuti susreta, a izjednačio je Gama u 65. minuti. Parolo je samo tri minut poslije ponovo doveo Lazio u vodstvo, a končan rezultat je postavio Đorđević u trećoj minuti nadoknade. Lazio je ovim rezultatom obezbijedio prolazak dalje. Senad Lulić je susret pročeo na klupi, a ušao j eu 81. minuti umjesto Kishne.

Rosenborg – St. Etienne 1:1

Rosenborg je ispao iz utrke z anokaut fazu. Francuzi su došli po bod koji ih je odveo dalje. Soderlund je u 40. minuti pogodio za slavlje domaćina, no Roux iz penala pogađa za konačnih 1:1.

Lokomotiv Moskva – Sporting 2:4

Sporting je napravio veliko iznenađenje i slavio u Moskvi. Golove za portugalski tim postigli su Montero (20.), Ruiz (38.), Martins (43.) i Pereira (61.), a za Lokomotiv strijelci su bili Maicon (5.) i Mirančuk (86.).

Bešiktaš – Skenderbeu 2:0

U ovoj grupi jedino je Skenderbeu ispao iz utrke za plasman dalje. Stijelac za Bešiktaš je bio Tosun u 35. i 78. minuti.

Basel – Fiorentina 2:2

Bernardeschi je postigao dva gola (23. i 36. minut) za Fiorentinu, ali je Basel otišao u nokaut fazu. Suchy (40.) i Elneny (74.) su pogodili za domaćina, a gosti su igrali s igračem manje od 26. minute, kada je isključen Roncaglia.

Belenenses – Lech 0:0

Remi koji je obje ekipe gotovo sigurno izbacio iz utrke za plasman dalje. Domaćin ima za čim žaliti, s obzirom da je Silva u 36. minuti propustio realizirati penal.

Qarabag – Tottenham 0:1

Tottenham je pobjedom obezbijedio plasman dalje. Ibrahim Šehić je bio nesavladiv na golu Qarabaga sve do 78. minute, kada Kane pogađa za pobjedu gostiju.

Monaco – Anderlecht 0:2

Anderlecht je totalno zakomplikovao situaciju u grupi pobjedom u Monte Carlu. Gillet je u prvoj minuti sudijske nadoknade donio prednost, a Acheampong u 79. sva tri boda gostima.

Schalke – APOEL 1:0

Ovim rezultatom Schalke je prošao dalje. Strijelac pobjedničkog gola bio je Choupo-Moting u 86. minuti. domaćin je mogao i udvostručiti vodstvo, ali je Aogo promašio penal u 89. minuti. Sead Kolašinac je susret odgledao s domaće klupe za rezervne igrače, baš kao i Semir Štilić s druge strane.

Sparta Prag – Asteras 1:0

Sparta se priključila Schalkeu u nokaut fazi, a strijelac pobjedničkog gola bio je Brabec u 33. minuti. Sparta je igrala s igračem manje od od 82. minute, kada je isključen Krejcl.

Augsburg – Athletic Bilbao 2:3

Trochowski i Bobadilla koji su pogađali za Augsburg u 41. i 59. minuti, dok su za plasman gostiju u nokaut fazu pogađali Susaeta u 10. i Aduriz u 83. i 86. minuti.

Alkmaar – Partizan 1:2

Alkmaar je ispao iz utrke za nokaut fazu. Strijelci su bili Dos Santos u 48. za domaćina i Oumarou u 65. i Živković u 89. minuti za goste. Aleksandar Subić je igrao svih 90 minuta za Partizan.