Evropska liga: Rijeka poražena rezultatom 4:0 od portugalskog Vitoria de Guimaraesa

Autor/ica 20.9.2013. u 07:14

U prvom nastupu u Evropskoj ligi Rijeka doživjela težak poraz.

Fudbalski klub Rijeka iz Hrvatske poražen je večeras rezultatom 4:0 od portugalskog Vitoria de Guimaraesa na stadionu D. Alfonso Heriques u Portugalu, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom nastupu u Evropskoj ligi, Rijeka je u gostima doživjela težak poraz od portugalskog protivnika. Nakon velike šanse u 35. minuti za Guimaraes, u 36. domaćini su poveli rezultatom 1:0 pogotkom Abdoulaye Ba. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0, a već u 48. minuti Nii Adama Plange zatresao je mrežu riječkog golmana Ivana Vargića pogodivši za 2:0. Nakon što je Luka Marić u kaznenom prostoru srušio Andrea, sa bijele tačke šutirao je Moussa Maazou, te postigao treći pogodak za Guimares. U 81. minuti Andre je uspio pogoditi nebranjeni dio Vargićeve mreže, a utakmica je i završila rezultatom 4:0.

U ostalim utakmicama igranim u 21:15 sati u okviru prvog kola grupne faze Evropske lige, rezultati su bili sljedeći: