Gallinari sa 40 poena potopio Orlando, Nurkić ubacio 11

Autor/ica 23.3.2015. u 10:51

Košarkaši Denver Nuggetsa slavili su u Orlandu sa 119:100.

Orlando je bio favorit, ali Denver je na kraju rasturio domaćina. Prva četvrtina bila je neizvjesna (25:28), a onda je krenuo ‘uragan’.

Nuggetsi su se brzo izborili za 25 poena prednosti (60:35) i bilo je jasno da Orlando neće smoći snage da se vrati, pogotovo ne Orlando kojem fali nekolicina bitnih igrača.

Krajem treće četvrtine gosti su imali 33 razlike (102:69), ali je Orlando uspio da na kraju spusti na 19 razlike, te donekle časno izgubi.

Nevjerovatni Danilo Gallinari ubacio je čak 40 poena u timu Nuggetsa. On je ubacio šest trojki iz 13 pokušaja, te je imao šut iz igre 12-21. Naš mladi centar Jusuf Nurkić ubacio je 11 poena uz šest skokova i tri blokade. Nurkić je gađao pet od sedam iz igre, odnosno jedan od četiri sa linije slobodnih bacanja. Ranije je završio meč zbog šest ličnih grešaka.

Kod domaćih najbolji su bili Victor Oladipo sa 21 poenom, te Nikola Vučević sa 20 poena.