Genijalni Teletović nedovoljan za trijumf Netsa u Philadelphiji

Autor/ica 21.12.2013. u 07:08

Kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović po drugi put u NBA karijeri počeo je jedan meč kao starter. Njegovi Brooklyn Netsi poraženi su nakon produžetka u Wells Fargo Centru protiv Philadelphije sa 121:120.

Naš najbolji košarkaš na parketu je proveo skoro 33 minute i za to vrijeme ubacio šest trojki (ukupno 18 poena), a zabilježio je i četiri skoka, dvije asistencije i blokadu. Ukupan šut iz igre bio mu je 6/13 (6/11 za tri poena). Mirza je tako izjednačio svoj NBA rekord po broju poena (18). Ipak, njegov doprinos timu nije pomogao da izbjegnu poraz i to u produžetku sa samo košem razlike. Naročito impresivno je Teletović odigrao prvo poluvrijeme, kada je ubaco pet trojki.

Junak utakmice bio je igrač domaćih Evan Turner sa 29 koševa, ali je pogodio i dvojku za pobjedu u posljednjoj sekundi produžetka. Osim njega, u pobjedničkim redovima odličan je bio i Thaddeus Young sa 25 poena. Kod “Mrežica” najefikasniji je bio Alan Anderson sa 26 poena, dok je Paul Pierce dodao dva poena manje.

Brooklyn je trenutno na omjeru 9-17, dok ni Sixersi nisu ništa bolji (8-19).