Građani se lako obračunali sa Topnicima,Edin Džeko igrač utakmice

Autor/ica 13.1.2013. u 20:15

Manchester City je kao gost u derbiju 22. kola Premier lige savladao Arsenal sa 0:2…

Već u 10. minuti nakon prekršaja Koscielnyog u kaznenom prostoru nad Džekom, dosuđen je jedanaesterac za City, a Francuzu je pokazan put u svlačionicu.

Džeko je odlučio sam izvesti penal, ali je loše šutirao i Szczesny je uz pomoć stative zaustavio njegov udarac.

Ipak, u nastavku utakmice Građani su u potpunosti iskoristili brojčanu prednost i Milner je u 21. minuti nakon sjajnog pasa Teveza još boljim udarcem iskosa sa desne strane donio prednost gostima.

Samo 11 minuta kasnije Dijamant se uspio iskupiti za promašeni penal. Milner je sve napravio na desnoj strani, a nakon jednog udarca i odbijene lopte Džeki nije bilo teško pogoditi mrežu sa svega nekoliko metara za 0:2.

Arsenal je u nastavku bio nemoćan sa deset igrača, a iako je i City u 75. minuti ostao bez kapitena Kompanya, rutinski je uspio sačuvati prednost i pobjedu kojom su ponovo prišli gradskom rivalu Unitedu na -7.

Džeko je proglašen za najboljeg igrača utakmice.