Haos u Podgorici: Utakmica Crna Gora-Rusija definitivno prekinuta

Autor/ica 28.3.2015. u 11:03

Kvalifikacioni susret za Euro 2016. između Crne Gore i Rusije u Podgorici definitivno je prekinut u 70. minuti i neće biti nastavljen. Nakon incidenta na početku meča, neredi su nastavljeni na tribinama, a kako pišu srbijanski mediji, došlo je do naguravanja između igrača.

Susret je počeo incidentom u prvoj minuti kada je golman Rusije Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu, nakon čega je prebačen hitno u bolnicu.

Prvi prekid je trajao više od 30 minuta, a kada su se strasti na tribinama donekle smirile, nogometaši su ponovo izašli na teren. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Tokom pauze, opet su počeli neredi na tribinama.

Sredinom drugog poluvremena ruski igrač Dmitrij Kombarov požalio se sudiji da je i on pogođen predmetom koji je doletio s tribina. U 65. minuti sudija je dosudio jedanaesterac za Rusiju, a udarac Shirokova obranio je Poleksić.

Uslijedilo je naguravanje igrača na terenu, pa je sudija drugi put povukao igrače u svlačionicu.

Delegat UEFA-e odlučio je da se susret neće odigrati do kraja. Rezultat kod prekida bio je 0:0.