Ibrahimović aplaudirao Ronaldu nakon što je Portugalac postigao hat-trick

Autor/ica 20.11.2013. u 10:23

U sinoćnjoj uzvratnoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine hat-trickom Cristiana Ronalda Portugal je pobijedio Švedsku 3:2 i tako se plasirao na Mundijal. Zanimljiva je bila reakcija švedskog napadača Zlatana Ibrahimovića, dvostrukog strijelca za svoj tim u sinoćnjem susretu.

Ronaldo je Portugalce doveo u vodstvo golom iz 50. minute, da bi Ibrahimović golovima u 68. i 72. minuti preokrenuo rezultat u korist Švedske. Međutim, tada je na scenu ponovo stupio sjajni Ronaldo te sa dva gola u 77. i 79. minuti doveo do novog preokreta i donio pobjedu Portugalu. Nakon njegovog trećeg pogotka ravnodušan nije ostao ni popularni Ibra, koji mu je sportski čestitao aplauzom.