Igokea osvajač Kup-a BIH

Autor/ica 11.2.2013. u 09:54

U završnici Kupa BIH koji se igrao u Laktašima ekipa Igokee savladala je Široki Wwin sa rezultatom 86:81.

Junak treće pobjede Igokee nad hercegovačkim rivalom, najvećim konkurentom u BiH, bio je Branko Jorović sa 25 poena, Hemonds je dodao 23 dok je u ekipi Širokog Najbolji pojedinac bio Frimen sa 22 poena.

Igokea je imala blagu rezultatsku prednost tokom čitavog meča koja je pred kraj  prvog poluvremena iznosila deset poena (39:29). No, Široki je uspio serijom od 9:0 da se vrati u utakmicu i na odmor ode s minimalnim zaostatkom.

U nastavku Široki je u jednom trenutku uspio da preuzme vodstvo i dođe do četiri poena prednosti, ali se Igokea zahvaljujući odličnom Jorović brzo se vratila i ponovo prekrenula rezultat u svoju korist.

U posljednjoj dionici Igokea je kontrolisala igru, ali Šutalo trojkom vraća Široki na 78:74. Međutim, gosti nisu uspeli više od toga, pa Kup ostaje u Laktašima.