Inter u polufinalu

Autor/ica 16.1.2013. u 07:46

U utakmici četvrtfinala Kupa Italije ekipa Intera savladala je Bolognu nakon produžetaka rezultatom 3:2.

Inter je poveo u 34. minuti  Antonio Cassano je uposlio Freddya Guarina, koji sa nekih 18 metara snažnim šutem probija mrežu Bologne i dovodi Inter u prednost.

Na 2:0 Inter je povisio u 77. minuti  divnim golom Rodriga Palacia, koji je plasirao loptu sa više od 20 metara od gola Bologne. A, onda je uslijedio veliki preokret Bologne.

Tračak nade Bologni donio je Diamanti desetak minuta prije kraja utakmice, a samo četiri minute kasnije Gamberini je matirao Handanoviča za izjednačenje, pa je utakmica otišla u produžetke.

Igrala se zadnja minuta drugog produžetka, kada je Rannochia iskoristio pogrešno izlijetanje golmana Bologne i glavom pogodio za pobjedu Intera.

Inter se tako pridružio u polufinalu Juventusu i Laziju, koji su ranije izborili plasman dalje, a u preostalom četvrtfinalnom paru sastaju se Fiorentina i Roma.