Istok prekinuo seriju Zapada u meču u kojem su postavljani rekordi

Autor/ica 17.2.2014. u 08:32

U 63. All-Star utakmici NBA lige, odigranoj u nedjelju u New Orleansu, Istok je pobijedio Zapad sa 163-155. Bio je to dvoboj s najvećim brojem koševa u historiji ovog revijalnog događaja.

Istok je na taj način prekinuo seriju od tri uzastopna poraza u All-Star utakmicama, a ukupno gledajući, sada ima prednost 37-26. S 318 postignutih koševa ovom je utakmicom srušen rekord iz 1987. godine kada su ubačena 303 koša.

Tricom Kevina Duranta Zapad je poveo sa 155-153 dvije minute prije kraja, ali Istok je zaključio dvoboj serijom 10-0 i stigao do toliko željene pobjede. Nisu igrači Istoka krili da su bili izuzetno motivirani, kako zbog poraza posljednjih godina, tako i zbog čestih kritika da je Istočna konferencija puno slabija od Zapadne.

– Silno smo željeli ovu pobjedu. Oni su nas pobijedili posljednja tri puta i imali su puno pravo na hvalisanje. I zato je ogromna stvar što smo nadoknadili 18 koševa zaostatka – rekao je LeBron James, a Kyrie Irving je bio još direktniji:

– Shvatili smo ovo lično.

Upravo je Irving bio najkorisniji igrač (MVP) utakmice. Ubacio je playmaker Clevelanda 31 koš, uz šut iz igre 14-17, a upisao je i 14 asistencija. Čak 15 koševa je postigao u posljednjoj četvrtini kada se ”lomila” utakmica. Nije Irving, dakako, bio jedini raspoložen u sastavu Istoka. Carmelo Anthony se istakao s 30 poena i rekordom All-Star utakmica – osam ubačenih trica. LeBron James je dodao 22 koša, te po sedam skokova i asistencija, a Paul George 18 poena.

U poraženoj su ekipi briljirali Kevin Durant i Blake Griffin, oba su ubacila po 38 koševa, a krilni igrač Oklahome je dodao i deset skokova, te šest asistencija. Svoj prosjek poena na All-Star utakmicama je podigao na 30.6.

NBA All-Star:

Zapad – Istok 155-163 (Durant 38k, 10s, Griffin 38k / Irving 31k, 14a, Anthony 30k)