Jedno natjecanje manje za City, Džeki ukupno 45 minuta

Autor/ica 25.9.2012. u 23:30

U utorak navečer odigrano je deset susreta engleskog Liga kupa, koji od ove sezone nosi ime Capital One Cup. Od istog se oprostio engleski prvak Manchester City…

Chelsea je na Stamford Bridgeu naprosto deklasirao momčad Wolverhamptona. Plavci su slavili s više nego uvjerljivih 6:0. Već u četvrtoj minuti Cahill je načeo mrežu popularnih Vukova, da bi mladi Bertrand četiri minute kasnije povisio na 2:0.

U 17. minuti Španac Juan Mata je strijelac za 3:0 i već tada je bilo jasno ko prolazi dalje. U nastavku još tri gola u mreži potpuno nemoćnog protivnika. Strijelci su bili Romeu (penal), Torres i Moses.

Manchester City je na Etihadu ugostio Aston Villu i, baš kao i proteklog vikenda protiv Arsenala – remizirao. U izmijenjenom sastavu Roberto Mancini je u napadu od prve minute poslao Marija  Balotellija i Carlosa Teveza. Njegov sunarodnjak, Balotelli, zabio je za vodstvo u 27. minuti.

Gareth Barry je pola sata prije kraja autogolom donio gostima iz Birmignhama izjednačenje, ali je Aleksandar Kolarov samo pet minuta kasnije sjajnim udarcem iz slobodnjaka vratio vodstvo Građanima. Nisu dugo domaći igrači održali prednost, pa je Agbonlahor u 70. ponovo vratio stvari na početak.

Mancini je u 74. minuti umjesto Joleona Lescotta u igru poslao Edina Džeku, ali do kraja se rezultat više nije mijenjao. U dodatnih pola sata (dva produžetka po 15 minuta) uspješniji je bio sastav iz Birminghama, a N’Zogbia je presudio domaćinu golom u 96. minuti. Da se City nema čemu nadati, bilo je jasno kada je Agbonlahor u 113. minuti postigao svoj drugi, a Villin večeras četvrti pogodak.

Leeds, nekoć premierligaš i slavan evropski klub, iznenadio je Everton i slavio s 2:0. White i Austin su pogađali za domaće, a gostima iz Liverpoola u 81. minuti Distin vraća nadu, no uzalud – Leeds je prošao dalje.

I s igračem manje je Sunderland uspio proći dalje na gostovanju kod niželigaške momčadi Milton Keynes. Cattermole je isključen u 32. minuti, ali su Gardner i Mcclean u nastavku bili strijelci za plasman gostiju u četvrto kolo.

Southampton je golovima Jamesa Rodrigueza s 2:0 savladao Sheffield Wednesday, dok je Swansea s 3:2 bio bolji na gostovanju od Crawleya. Swindon je s 3:1 dobio Burnley, dok je Middlesbrough istim rezultatom slavio kod Prestona.

U duelu premierligaša, West Hama i Wigana, slavili su gosti i to sa uvjerljivih 4:1. Mauro Boselli je bio dvostruki strijelac za goste, a po jednom su se u strijelce upisali Ramis i Jordi Gomez iz penala. Za Čekićare jedini gol i to, zanimljivo, vodeći postigao je Modibo Maiga u sedmoj minuti.

Capital One Cup, 3. kolo:

Bradford – Burton 2:2, 3:2 (Wells 82, /Kee 18, Webster 29)
Chelsea – Wolverhampton 6:0 (Cahill 4, Bertrand 8, Mata 17, Romeu 53 – penal, Torres 58. Moses 71)
Crawley – Swansea 2:3 (Simpson 45, Akpan 62/ Michu 27, Graham 74)
Leeds – Everton 2:1 (White 4, Austin 69/ Distin 81)
Manchester City – Aston Villa 2:2, 2:4 (Balotelli 27, Kolarov 64/ Barry 59 – ag, Agbonlahor 70, 113, N’Zogbia 96)
Milton KD – Sunderland 0:2 (Gardner 54, Mcdean 82)
Preston – Middlesbrough 1:3 (King 40/ Ledesma 13, Zemmama 18, Smallwood 61)
Southampton – Sheffield Wed. 2:0 (Rodriguez 30, 78 – penal)
Swindon – Burnley 3:1 (Benson 19, Williams 42, Archibald-Henvil 83/ Austin 74)
West Ham – Wigan 1:4 (Maiga 7/ Boselli 14, 41, Ramis 38, Gomez 84 – penal)