Juventus razbio Celtic u Glasgowu

Autor/ica 13.2.2013. u 08:49

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras u Glasgowu ekipu Celtica sa 3:0 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, te su na taj način već izvjesno prošli u četvrtfinale najelitnijeg evropskog takmičenja.

Celtic je zaprijetio prvi preko Wanyame u drugoj minuti, ali je njegov dalekometni pokušaj odbranio Buffon, da bi Stara dama iz prvog pokušaja stigla do vodstva u ovom susretu. Alessandro Matri je iskoristio lošu intervenciju Ambrosea, te je poslao loptu iza leđa Forestera. Igrači Celtica su je počistili, čini se ipak iza linije gola, ali samo do Marchisija, koji je potvrdio gol za vodstvo Juventusa od 1:0.

Odlična igra viđena je i nakon gola Juventusa. Victor Wanyama je dobro šutirao u šestoj minuti, ali je iskusni Buffon ponovo na mjestu, da bi potom Juventus uzvratio preko Marchisija, ali se veznjak gostiju iz Torina ovog puta nije najbolje snašao pred golom Celtica.

Celtic je potom prijetio preko Commonsa i Wanyame, ali su njihovi pokušaji bili neprecizn. Commons je dobro šutirao i u 28. minuti, a ovog puta je lopta otišla pored desne stative aktuelnog prvaka Italije. Dominacija Celtica terenom u prvom poluvremenu se nije isplatila, te se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Juventusa od 1:0.

Celtic je dominirao sredinom terena i u nastavku susreta. Prvu veliku priliku propustio je Ambrose, a njegov udarac glavom u 62. minuti zaustavlja Buffon. Juventus se orjentisao na čuvanje svog gola, pokušavajući iz kontranapada učiniti nešto više, a to im se isplatilo u 77. minuti kada Claudio Marchisio sjajnim golom pogađa za povećanje prednosti od 2:0.

Pet minuta kasnije novi gol u mreži Celtica. Marchisio je lijepo uposlio Mirka Vučinića, koji je mirno pogodio za ubjedljivu prednost od 3:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 3:0 za Staru damu, koja je već izvjesno prvi četvrtfinalista Lige prvaka.