Juventus slavio u Palermu i učvrstio se na vrhu tabele

Autor/ica 9.12.2012. u 20:01

Nogometaši Juventusa ubilježili su i 12. pobjedu ove sezone te se učvrstili na prvoj poziciji u talijanskoj Seriji A.

Gostujuće pobjede u okviru 16. kola upisali su i Chievo, Catania i Milan, dok je jedini uspješan domaćin u nedjelju bila ekipa Pescare.

Tri boda torinskoj ekipi na gostovanju kod Palerma donio je Lichtsteiner koji je jedini gol na utakmici postigao u 50. minuti, na asistenciju Mirka Vučinića. Domaći su od 75. minute igrali sa desetoricom jer je Morganella zaradio drugi žuti karton. Ovom pobjedom Juventus je otišao na pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Napolija koji večeras od 20:45 sati igra u Milanu protiv Intera. Valja istaći da se na klupu Juventusa nakon suspenzije vratio trener Antonio Conte.

Vrijednu pobjedu je zabilježio Milan, koji je kao gost bio bolji od Torina 4:2. Strijelci za Milan su bili Robinho, Nocerino, Pazzini i El Shaarawy. Chievo je protiv Cagliarija slavio 2:0, a istim je rezultatom na svom terenu Pescara savladala Genou. Uspješan gost bila je i Catania koja je preokrenula vodstvo Siene i slavila pobjedu 3:1.