Katastrofa Schalkea: Real je večeras izgledao kao ekipa sa druge planete

Autor/ica 27.2.2014. u 09:04

Schalke jednostavno nije dorastao Realu, koji je protutnjao kroz Gelsenkirchen, slavivši ubjedljivu pobjedu rezultatom 6:1.

Golijada je počela već u 12. minuti. Nakon sjajne akcije Gareth Bale je uposlio Cristiana Ronalda, a ovaj petom proigrava Karima Benzemu, kojem nije bilo teško pogoditi za vodstvo Kraljevskog kluba.

Samo devet minuta kasnije, najbolji akter susreta Gareth Bale je ukrao loptu protivničkim igračima, te driblinzima “slomio” Santanu i Seada Kolašinca, a potom i pogodio za 2:0.

BhbXmk2CYAAb4Ez

Do kraja prvog poluvremena golova više nije bilo, a onda je Real ponovo furiozno krenuo u nastavak utakmice.

U 52. minuti u strijelce se upisao i Cristiano Ronaldo. Portugalac se lako oslobodio svog čuvara i potom pogodio po treći put mrežu Schalkea.

Samo pet minuta kasnije, Ronaldo se našao ponovo u ulozi asistenta za Benzemu, koji postiže svoj drugi gol na večerašnjem susretu.

U 68. minuti Sergio Ramos je asistirao za Balea, koji postiže svoj drugi, a Realov peti gol na ovoj utakmici.

Međutim, ni to nije bio kraj.

Potpuno razbijeni Schalke primio je i šesti gol na ovom susretu, kada je minutu prije kraja utakmice pogodio Cristiano Ronaldo.

Već u narednom napadu, Schalke je uspio postići počasni gol, a strijelac je bio Klaas Jan Huntelaar.