Knicksi savladali Celticse u Bostonu, poraz Clippersa

Autor/ica 25.1.2013. u 08:44

Sinoć su na NBA parketima odigrane samo tri utakmice. U derbiju večeri, New York Knicksi su savladali Boston Celticse.
Prvih 12 minuta pripalo je Cleticsima, rezultatom, 24:20. U nastavku nešto su bolji bili Knicksi, koji na odmor odlaze sa dva poena viška.
Narasla je prednost Knicksa u drugom poluvremenu i na šest poena, a na kraju je gost dobio rezultatom 89:86. Nije Celticsima pomogao ni triple-double Rajona Ronda.
Raptorsi su kao gosti savladali Orlando. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Toronto otišao na plus devet. Do kraja je Orlando uspio smanjiti rezultat, ali je gost slavio 97:95.
U posljednjem susretu večeri. Sunsi su na svom parketu zaustavili Los Angeles Clipperse. Prvih 12 minuta pripalo je Sunsima, 24:20, a na odmor je ekipa iz Phoenix otišla sa prednošću, 50:46. Do kraja susreta Sunsi su zadržali prednost i na kraju slavili 93:88.