Kvalifikacije za SP: Uvjerljiv poraz BiH u Belgiji

Autor/ica 8.10.2016. u 07:37

Spahić zatresao vlastitu mrežu za 1:0, potom Begovića savladali Hazard, Alderweierld i Romelu Lukaku.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je pretrpjela težak poraz od 0:4 na gostovanju u Briselu od Belgije, u meču drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će za dvije godine organizirati Rusija.

Domaći „Crveni đavoli“ su demonstrirali zbog čega su u samom vrhu liste najboljih reprezentacija Svjetske nogometne asocijacije FIFA.

Belgijanci su poveli u 26. minuti kada je golmana BiH Asmir Begovića savladao njegov saigrač Emir Spahić neopreznom reakcijom.

Tri minute kasnije na 2:0 je povisio Eden Hazard, Begovićev saigrač iz Chelseaja, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Petnaest minuta kasnije, domaćin je povisio na 3:0. Nakon jednog kornera, loptu u mrežu bh. „Zmajeva“ skrenuo je Toby Alderweirelrd.

U 79. minuti, gledatelji na stadionu King Baudouin vidjeli su najljepši pogodak kada je Begovića iz velike daljine savladao Romelu Lukaku.

Grupa A

Drugo kolo: Francuska – Bugarska 4:1, Luksemburg – Švedska 0:1, Holandija – Bjelorusija 4:1.

Poredak: Holandija 4, Francuska 4 Švedska 4, Bugarska 3 Bjelorusija 1, Luksemburg 0.

Grupa B

Drugo kolo: Mađarska – Švicarska 2:3, Latvija – Farski otoci 0:2, Portugal – Andora 6:0.

Poredak: Švicarska 6, Farski otoci 4, Portugal 3, Mađarska 1, Andora 0.

Grupa H

Drugo kolo (7. oktobar): Belgija – Bosna i Hercegovina 4:0, Estonija – Gibraltar 4:0, Grčka – Kipar 2:0.

Poredak: Belgija 6, Grčka 6, Bosna i Hercegovina 3, Estonija 3, Kipar 0, Gibraltar 0.

Izvor: Al Jazeera