Lakersi bez Bryanta pobijedili Sunse, Teletović postigao 16 poena

Autor/ica 4.1.2016. u 11:05

Los Angeles Lakersi su u sinoćnjoj utakmici pobijedili Phoenix Sunse rezultatom 97:77. Zvijezda pobjedničke ekipe Kobe Bryant nije igrao zbog povrede ramena, dok je za poraženi tim bh. košarkaš Mirza Teletović postigao 16 poena.

Lakersi su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili sa 15 poena razlike, bilo je 25:10. Druga četvrtina je također pripala košarkašima Los Angelesa, koji su ubacili 18 poena, šest više od košarkaša Phoenixa. Nakon prvog poluvremena su Lakersi vodili rezultatom 43:22.

U trećoj četvrtini su također bolji bili Lakersi sa postignutih 38 poena, dok su Sunsi ostali na 29. Posljednji period igre je pripao Sunsima koji su ubacili 26 poena, deset više od Lakersa. Ipak, to nije bilo ni blizu dovoljno da se izbjegne uvjerljiv poraz od 20 poena razlike, jer su Lakersi na kraju slavili rezultatom 97:77.

Bh. košarkaš Mirza Teletović na parketu je proveo nešto više od 23 minute i postigao 16 poena. Upisao je dva ofanzivna i šest defanzivnih skokova.

Lakerse je do pobjede predvodio raspoloženi Louis Williams sa 30 poena, dok je najbolji u redovima Sunsa bio Brandon Knight sa 25 postignutih poena.