Lazio preko Juventusa u finalu Kupa Italije

Autor/ica 30.1.2013. u 11:14

Lazio je u infarktnoj završnici savladao Juventus sa 2:1 te se plasirao u finale Kupa Italije.

Nakon što su u prvom susretu u Torinu u okviru polufinala Kupa Italije Juventus i Lazio remizirali 1:1, u drugom su Nebeskoplavi bili bolji sa 2:1.

Jedino vrijedno spomena u prvom poluvremenu desilo se tek iza 40. minute susreta. Juventus je imao dvije dobre prilike preko Mirka Vučinića i Sebastiana Giovinca, ali je Marchetti bio uspješniji. Na drugoj strani zaprijetio je Hernanes, ali ni on nije precizan.

Lazio je poveo u 53. minuti. Cristian Ledesma je sjajno ubacio za Alvara Gonzalesa, koji pogađa glavom sa tri metra. Juventus je izjednačio u 91. minuti preko Vidala, ali već u narednom napadu Floccari pogađa za 2:1 i plasman Lazija u finale.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić u igru je ušao u 62. minuti umjesto Hernanesa, koji je u jednom duelu teško povrijedio glavu, te je izvežen sa travnjaka.