Lech savladao FK Sarajevo na Koševu, dva gola u mreži Oštrakovića

Autor/ica 15.7.2015. u 10:10

Pred oko 18 hiljada gledaoca, FK Sarajevo je ugostilo poljski Lech u okviru kvalifikacionih utakmica za Ligu prvaka. Domaći tim poražen je rezultatom 0-2.

Bordo tim bio je ravnopravan protivnik prvih pola sata igre na Koševu. Zatim je uslijedio pad. Pred sam kraj prvog dijela meča, u 40. minuti na asistenciju Tralke, Hamalainen postiže gol glavom na lošu reakciju Oštrakovića za 0-1. S im rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku susreta Lech je ubacio u brzinu više, te uz disciplinovanu igru postiže novi pogodak. Ovaj put u 62. minuti na asistenciju Douglasa, gol postiže Thoomalla, nakon, napominjemo loše reakcije odbrane FK Sarajevo, te novog gola glavom.

Ovim porazom FK Sarajevo je svoje šanse svelo na minimum za prolazak u narednu fazu takmičenja. Revanš utakmica se igra 22. jula.