Majstorije Pirla i Balotellija za slavlje Azzurra

Autor/ica 17.6.2013. u 08:06

U okviru grupe A kupa Konfederacija Italija je na Marakani u Riu savladala Meksiko sa 2:1.

Azzurri su mnogo bolje usšli u meč, imali su nekoliko dobrih prilika, ali se na vodstvo čekalo sve do 27. minute kada je slavljenik Andrea Pirlo, kojem je ovo bio 100. nastup za Italiju, fenomenalnim golom iz slobodnog udraca sa 25 metara pogodio za 1:0.

Ipak, na odgovor Meksika nije se dugo čekalo. Barzagli je u 34. minuti bio neoprezan, Dos Santos mu je ukrao loptu , a defanzivac Juventusa ga je srušio i napravio penal koji je sigurno izveo Javier Hernandez za poravnanje rezultata.

I u nastvaku bolja igra Italijana, a kada se činilo da neće biti pobjednika, Balotelli je 78. minuti odlično izborio prostor za šut i u maniru rasnog strijelca pogodio za veliku pobjedu Azzurra.