Manchester City večeras je srušio još jedan rekord

Autor/ica 22.1.2014. u 08:57

Nogometaši Manchester Cityja na dominantan su način izborili plasman u finale engleskog Capital One Cupa.

Sa ukupnih 9:0 u dvije utakmice savladali su u polufinalu West Ham.

Nakon što su u prvoj utakmici na Etihadu slavili sa 6-0 i uzvratnu utakmicu učinili tek formalnošću, Građani nisu ništa prepustili slučaju niti na Upton Parku.

Prvi gol Negredo je zabio već u 3. minuti glavom nakon ubacivanja Marcosa Lopesa. Agüero je na 2-0 povisio već u 24. minuti ljevicom nakon što je napravio pomutnju u obrani domaćih, dok je Negredo konačan rezultat postigao sjurivši se u kazneni prostor s više od dvadesetak metara i onda iskosa s lijeve strane prebacio domaćeg golmana.

Ukupna 9:0 pobjeda koju je ostvario City najveća je ikad ostvarena u polufinalu engleskog Liga kupa.

U finalu će City igrati protiv pobjednika drugog polufinala između Sunderlanda i Manchester Uniteda.

Uoči revanša na Old Traffordu Sunderland ima prednost 2-1.