Messi sa četiri gola potopio Osasunu

Autor/ica 28.1.2013. u 07:26

U sklopu 21. kola Primere lige Barcelona je na Camp Nou deklasirala ekipu Osasune rezultatom 5:1 a Messi je postigao 4 gola.

Messi je prvi gol postigao  već u 11. minuti kada je iz neposredne blizine matirao Osasuninog golmana Andresa Fernandeza izbacivši ga iz ravnoteže i poslavši mirno loptu u praznu mrežu.

U 24. minuti Osasuna je izjednačila udarcem Raoula Loea s ruba kaznenog prostora, ali je već tri minute kasnije sastav iz Pamplone ostao s igračem manje nakon što je stoper Javi Arribas zaslužio drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Siguran izvođač s bijele tačke bio je Messi.

Barcelona je na poluvrijeme otišla sa jos jednim golom prednosti nakon što je Pedro pogodio na asistenciju Danija Alvesa.

U drugom djelu Messi je pogađao još dva puta u 56 i 58 minuti.