Miami i dalje gazi, Lakersi bolji od Bullsa

Autor/ica 11.3.2013. u 08:25

Košarkaši Miami Heata upisali su i 18. uzastopnu pobjedu, savladavši na svom parketu Indiana Pacerse s lakih 105-91, te tako izjednačili sedmi najduži pobjednički niz u historiji NBA lige.
Najduži je to pobjednički niz od onog Boston Celticsa koji su u novembru i decembru 2008. godine slavili u 19 utakmica zaredom.

Čak iako je LeBron James zabio najmanje u sezoni, tek 13 koševa (uz 7 asistencija i 6 skokova), to nije omelo Miami na putu do trijumfa. Ovoga je puta lidersku ulogu preuzeo Mario Chalmers ubacivši 26 koševa, Chris Bosh je dodao 24, a Dwyane Wade 23 koša i 6 ukradenih lopti. Miami je ujedno kompletirao pobjede protiv svih NBA ekipa ove sezone. Dosad su protiv Pacersa bili na omjeru 1-2. Kod Indiane je najbolji bio Dvid West, koji je 17 od svoja 24 koša ubacio u prvom poluvremenu.

Los Angeles Lakersi su na parketu Staples Centera savladali Chicago Bullse 90-81 i tako popravili svoj ukupni omjer na 33-31, te preskočili Utah Jazz na osmom mjestu Zapadne konferencije, posljednjem koje vodi u doigravanje.

Nakon All-Star pauze Lakersi su slavili u osam od deset odigranih utakmica. Dwight Howard susret je završio sa 16 koševa, 21 skokom i 4 blokade, Kobe Bryant je upisao 19 koševa, 9 asistencija i 7 skokova, dok je Steve Nash 10 od svojih 16 koševa ubacio u trećoj četvrtini. Kod Bullsa je najefikasniji bio Nate Robinson sa 19 koševa, dok je Joakim Noah ubacio 18 koševa uz 17 skokova.

Igrači Oklahoma Cityja su kod kuće savladali Boston 91-79 i tako upisali i petu uzastopnu pobjedu. Boston je tri četvrtine uspijevao odolijevati najefikasnijem napadu NBA lige (107 koševa po susretu), ali je i najneefikasnija utakmica Thundera od 13. januara bila dovoljna za slavlje. Najbolji su po običaju kod Thundera bili Kevin Durant sa 23 koša i 11 skokova i Russell Westbrook sa 15 koševa. Kod Bostona, kojem je prekinut niz od pet vezanih pobjeda, najefikasniji je bio Paul Pierce sa 20 koševa, dok je Kevin Garnett upisao double-double sa 10 koševa i 11 skokova.

Toronto Raptorsi uspjeli su na domaćem parketu nadoknaditi 17 koševa zaostatka protiv Cleveland Cavaliersa i slaviti sa 100-96 u utakmici u kojoj se gostima povrijedio najbolji igrač Kyrie Irving. Stradalo mu je lijevo rame, a prve su rendgenske snimke bile negativne. Najefikasniji igrač Toronta bio je bivši igrač Cibone Alan Anderson koji je 10 od svojih 18 koševa ubacio u posljednjoj četvrtini. Amir Johnson dodao je 17 koševa uz 16 skokova.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su LA Clippersi savladavši kod kuće Detroit Pistonse 129-97. Iz igre su Clippersi gađali čak 62.5%, ubacili 50 šuteva (deset više nego u najučinkovitijoj utakmici prošle sezone) i podijelili čak 37 asistencija. Sedmoricu igrača koji su ubacili dvoznamenkast broj koševa vodio je Blake Griffin sa 22 koša, dok je Chris Paul uz 20 koševa skupio i 14 asistencija.

NBA liga, nedjelja:

Oklahoma City – Boston 91-79 (Durant 23k, 11s, Westbrook 15k / Pierce 20k, 6s)
LA Lakers – Chicago 90-81 (Bryant 19k, 9a, 7s, Howard 16k, 21s, 4bl / Noah 18k, 17s, 3bl)
Miami – Indiana 105-91 (Chalmers 26k, 7s, Bosh 24k / West 24k)
Orlando – Philadelphia 99-91 (Nelson 24k, 10a, Vučević 14k, 17s / Young 26k, 12s)
Toronto – Cleveland 100-96 (Anderson 18k, Johnson 17k, 16s / Waiters 21k)
New Orleans – Portland 98-96 (Anderson 20k, 13s / Matthews 24k)
Minnesota – Dallas 77-100 (Williams 18k, 9s / Carter 22k, 9s, Nowitzki 16k, 9s)
Sacramento – Milwaukee 113-115 (Cousins 24k, 10s / Ellis 29k, 9s)
LA Clippers – Detroit 129-97 (Griffin 22k, 8s, Paul 20k, 14a / Calderon 18k)