Mitroglou junak, Grčka stigla na korak do Brazila

Autor/ica 16.11.2013. u 09:01

Reprezentacija Grčke koja je igrala u kvalifikacionoj grupi sa našom reprezentacijom za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil, savladala je ubjedljivo Rumuniju na svom terenu.

Grci su slavili sa 3:1, i tako stigli na korak do Brazila.

Gledaoci su u prvih pola sata gledali sjajnu utakmicu. Mitroglou sjajni napadač Olympiacosa je doveo Grčku u vodstvo sa 1:0 u 14. minuti da bi samo pet minuta kasnije Stancu donio izjednačenje Rumunima.

U 21. minuti novo slavlje domaćih navijača. Salpingidis je pogodio mrežu Rumunije za novo vodstvo Grčke, a sa rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.

I u drugom poluvremenu Grci su nastavili sa dominacijom na terenu a to im se isplatilo u 67. minuti kada Mitroglou postiže svoj drugi, a za Grčku treći gol na ovom meču. Do kraja se rezultat nije mijenjao te su Grci ostvarili odličnu pred revanš u Rumuniji za četiri dana.