Murray i Del Potro u četvrtfinalu Wimbledona

Autor/ica 1.7.2013. u 19:00

Britanski teniser, Andy Murray plasirao se u četvrtfinale Wimbledona nakon što je danas sa 3:0 po setovima 6:4, 7:6 i 6:1 savladao ruskog tenisera Mikhaila Youzhnyog.

Youzhny je odigrao dosta dobro prva dva seta. Ipak, Murray je uspio da dobije prvi set sa 6:4, da bi Youzhny u drugom setu imao veliku priliku da izjednači. Imao je vodstvo od 5:3, ali je Murray uspio  da preokrene i da dođe do osvajanja drugog seta sa 7:6.

Treći set je Murray lagano riješio u svoju korist sa 6:1, te je prošao u četvrtfinale Wimbledona.

Tmao će igrati i Juan Martin del Potro koji je sa 3:0 savladao italijanskog tensiera Seppija, dok je u četvrtfinale otišao i Fernando Verdasco koji je sa 3:0 izbacio De Scheppera.

U ženskoj konkurenciji plasman dalje su ostvarile Stephens, Radwanska i Bartoli.