Najbolje izdanje Teletovića: 15 poena u pobjedi protiv Denvera

Autor/ica 21.11.2015. u 11:05

Mirza Teletović je imao sjajnu večer u pobjedu njegovog Phoenixa nad Denverom ubacivši 15 poena, čemu je dodao pet skokova i tri asistencije.

Nuggetsi su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 29:17. Druga četvrtina je bila prilično izjednačena, u kojoj su Nuggetsi postigli dva poena više. Posljednje dvije četvrtine su ipak dominirali gosti te u konačnici utakmicu dobili rezultatom 114:107.

Najefikasniji u ekipi Phoenixa bio je Brandon Knight sa ubačenih 38 poena. Eric Bledsoe je ubacio 22, a Mirza Teletović kao treći strijelac ekipe 15 poena.

Mirza je na terenu proveo nešto više od 20 minuta, a od šest pokušaja tri puta je pogodio za tri poena. Dodao je i pet skokova te tri asistencije. Sinoćnja izvedba je bila jedna od najboljih nastupa Teletovića u Sunsima, otkako je prešao iz ekipe Brooklyna.

U ekipi Denvera zbog povrede nije igrao Jusuf Nurkić.