NBA liga: Prvaci krenuli uvjerljivo, vratio se Rose, Lakersi iznenadili Clipperse

Autor/ica 30.10.2013. u 08:16

U noći s utorka na srijedu započela je nova sezona NBA lige! Aktealni prvaci, košarkaši Miami Heata, slavili su na otvaranju protiv Chicago Bullsa s uvjerljivih 107-95.

Uoči početka susreta igrači floridske ekipe dobili su svoje prstene pobjednika iz prošle sezone, nakon čega su, očito još pod dojmom ceremonije, prespavali prvu četvrtinu. Bullsi su poveli s 9-2, a Miami je u prvih šest minuta ubacio svega dva poena.

No druga je četvrtina bila prava raspodija NBA prvaka, koji su u 12 minuta igre deklasirali Chicago rezultatom 37-18! Bila je to ujedno i ključna četvrtina, jer je trener domaćina Erik Spoelstra u nastavku dosta prilike dao i igračima s klupe, koji su mu se pak odužili sa sveukupno 42 poena. Od devet igrača koliko je zaigralo za Miami, čak ih je sedam bilo dvocifreno po broju poena.

LeBron James, najbolji igrač današnjice, je ubacio 17 poena, te upisao šest skokova i osam asistencija. Chris Bosh pridodao je 16 poena, dok su Dwyane Wade i Mario Chalmers ubacili po 13. Kod Chicaga je prvu službenu utakmicu nakon 18 mjeseci stanke zbog teške ozljede koljena zaigrao Derrick Rose, ali se nije proslavio. D-Rose je pogodio svega četiri šuta iz igre (15 pokušaja), te je upisao pet izgubljenih lopti. Najefikasniji Bulls bio je Carlos Boozer s 31 poenom.

U Staples Centeru je odigran losanđeleški derbi između Lakersa i Clippersa, a slavili su, potpuno iznenađujuće, Lakersi. Iako su i dalje, i to na neodređeno, bez svojeg najboljeg igrača Kobea Bryanta, Lakersi su pokazali da su prava ekipa. Protiv nikad jačih Clippersa su se držali u utakmici sve do posljednje četvrtine u koju su ušli sa svega -4, a potom su stisnuli “papučicu gasa”.

Lakersi su posljednjih 12 minuta dobili rezultatom 41-24, čime su sa sveukupnih 116-103 upisali veliku pobjedu protiv graskog rivala na otvaranju sezone. Rezervni igrači domaće ekipe su odigrali ključnu ulogu u ovom susretu, jer su ubacili čak 76 od 116 poena Lakersa. Novopridošli Xavier Henry bio je najefikasniji Laker večeri s 22 poena, dok je njegov kolege s klupa, Jordan Farmar, pridodao 16. Kod razočaranih “gostiju” najefikasniji je bio Blake Griffin s 19 poena i sedam skokova.

Spomenimo i da je u prvoj utakmici večer Indiana Pacers pred svojim navijačima savladala Orlando Magic rezultatom 97-87. Domaći košarkaši su, na krilima Paula Georgea, prelomili susret protiv ove sezone slabašnog Magica tek u nastavku utakmice, koji su dobili rezultatom 57-43. George je bio najefikasniji Pacers večeri s 24 poena, dok je drugi pick ovogodišnjeg NBA drafta, Victor Oladipo, ubacio 12 u redovima Orlanda.