Nevjerovatna drama na San Paolu: Lazio u kvalifikacijama LP, Higuain tragičar

Autor/ica 1.6.2015. u 13:45

Prije posljednjeg 38. kola italijanske Serije S jedina dilema je bila ko će biti 3. i izboriti kvalifikacije za Ligu prvaka.

Tu dilemu su u međusobnom duelu rješavali Napoli i Lazio, a na kraju je u nevjerovatno dramatičnoj utakmici bilo 2:4. Nebskoplavi su golovima Parola i Candreve vodili sa 0:2 nakon prvih 45 minuta i ništa nije ukazivalo na uzbudljiv finiš. Ipak, Higuain je prvo u 55. minuti smanjio na 1:2, a zatim je Parolo zaradio drugi žuti karton i Lazio je ostao sa igračem manje u 62. minuti. Napoli je momentalno iskoristio igrača više i golom Higuaina u 64. minuti poravnali su na 2:2.

San Paolo je u tim trenucima bio u transu, domaći su napadali u talasima, ali je Ghoulam u 66. minuti dobio također drugi žuti karton i snage na terenu su bile poravnate. U 76. miniti sudija Rocchi je dosudio diskutabilan penal za Napoli nakon starta Lulića nad Maggiom, a Higuain je preuzeo odgovornost. Umjesto da bude potpuni junak i postigne hat-trick, argentinski napadač je loptu zapucao visoko preko gola i postao je tragičar, jer je do kraja rezervista Onazi u 85. minuti ovjerio trijumf Lazija, a u posljednjim trenucima Klose je četvrtim golom potvrdio njihov plasman u kvalifikacije za LP.

Naš Senad Lulić je pored napravljenog penala i asistirao za drugi gol Candreve. U ostalim mečevima, gledaoci su mogli uživati u golovima. Juventus je prvak, Roma i Lazio će igrati u Ligi prvaka, a Fiorentina, Napoli i Genoa u Evropa ligi. Ligu su napustili Cagliari, Parma i Cesena.

Serija A, 38. kolo

Fiorentina-Chievo‬ 3:0 (Iličić 12′, Bernardeschi 75′, Badelj 94′)
Inter-Empoli‬ 4:3 (Palacio 49′, Icardi 53′, 77′, Brozović 70′ / Mchedlidze 59′, 88′, Pucciearelli 62′)
Napoli-Lazio‬ 2:4 (Higuain 55′, 64′ / Parolo 33′, Candreva 45′, Onazi 85′, Klose 92′)
‎Roma-Palermo‬ 1:2 (Totti 85′ / Vazquez 35′, Belotti 94′)
Sampdoria-Parma‬ 2:1 (Romagnoli 53′, De Silvestri 79′ / Palladino 74′)
‎Sassuolo-Genoa‬ 3:1 (Berardi 3′, Zaza 18′, 32′ / Pavoletti 41′)
‎Torino-Cesena‬ 5:0 (Martinez 10′, Lopez 16′, 70′, Benassi 31′, Moretti 49′)