Novi poraz Sunsa, Bryant postigao 38 u pobjedi Lakersa

Autor/ica 3.2.2016. u 12:00

Phoenix Sunsi poraženi su sinoć na svom parketu od Toronto Raptorsa rezultatom 104:87.

Velike oscilacije u igri ponovo su koštale Sunse novog poraza. Iako su meč dobro otvorili i prvu četvrtinu riješili u svoju korist 32:28, neshvatljiv pad desio se u drugoj četvrtini. Košarkaši Phoenixa ubacili su 13 poena naspram 24 poena Toronta.

Raptorsi su kontrolisali igru u nastavku. Uspijevali su domaći košarkaši da održavaju kakav-takav priključak, ali do preokreta nisu mogli, te su doživjeli novi poraz, 36. u sezoni.

Mirza Teletović ponovo nije bio šuterski raspoložen. Ubacio je šest poena (2 od 8 iz igre) uz dvije asistencija i dva skoka. Markieff Morris je bio najbolji kod Phoenixa sa sa 30 poena i 11 skokova, dok je Devin Booker dodao 27. Toronto je do pobjede odveo Kyle Lowry sa 26 poena.

Houston Rocketsi savladali su kod kuće Miami Heat 115:102 ponajviše zahvaljujući sjajnom Jamesu Hardenu.

Osim što je gostima iz Miamija utrpao 26 poena, podijelio je i 14 asistencija. Također pomaže kada pogodite 10 trica više od svog protivnika. Miami je tricu gađao 6-17, a Houston 16-35.

Heat je imao čak sedam igrača s dvocifrenim učinkom, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Najbolji je bio Luol Deng sa 17 poena i osam skokova.

Kobe Bryant potpuno je vratio vrijeme u sinoćnjoj 119:115 pobjedi Los Angeles Lakersa protiv Minnesote. Postigao je čak 38 poena, a tome je dodao i pet skokova te isto toliko asistencija. Pogodio je čak sedam trica, a iz igre je gađao 10-21.

Upravo je to bio ključan razlog poraza Minnesote. Trice su gađali slabih 4-17. Lakersi su s druge strane pogodili 12-26.

Kod poraženih je u ovoj utakmici najbolji bio Andrew Wiggins. On je ubacio 30 poena uz šut 13-20 iz igre.

Uz ove trie utakmice sinoć smo vidjeli još dva susreta. Celticsi su bili bolji od Knicksa 97:89, a Trail Blazersi su slavili protiv Bucksa 107:95