Nurkić prvi put dvocifren u NBA, Cleveland prejak za Denver

Autor/ica 8.11.2014. u 12:06

Utakmica između Clevelanda i Denvera ostat će Nurkiću i bh. javnosti upamćena kao prva u kojoj je naš centar imao dvocifren učinak u svojoj rookie sezoni.

Jusuf Nurkić na terenu je proveo skoro sedamnaest minuta za kojih je ubacio deset poena uz samo jedan promašaj iz igre! Bila je ovo njegova najefikasnija utakmica u dosadašnjih pet kojih je odigrao u NBA. Nurkić je tome dodao i četiri skoka, kao i jednu ukradenu loptu.

Cleveland je bio prejak za Nuggetse i slavio je pobjedu rezultatom 110:101. Sve se dalo naslutiti već nakon prve četvrtine, kada je Cleveland imao ogromnih osamnaest poena prednosti. Denver se u nastavku probudio i zaigrao mnogo bolje, ali bilo je  već kasno i nedovoljno da se stigne rezultatski deficit iz prve dionice koji je i odredio pobjednika.

Najbolji u redovima Clevelanda bio je LeBron James sa 22 poena, 7 skokova i čak 11 asistencija koji je sjajnom utakmicom najzaslužniji za pobjedu svog tima. Foye je sa 28 poena bio najbolji igrač Denvera, kojem je ovo bio već četvrti uzastopni poraz.