Nurkić ubacio osam poena u pobjedi Denvera protiv prvaka Golden State Warriorsa

Autor/ica 14.1.2016. u 11:48

U uzbudljivom meču između Denver Nuggetsa i aktuelnog prvaka NBA lige Golden State Warriorsa, Jusuf Nurkić je odigrao solidnu partiju ubacivši osam poena, za ukupnu pobjedu Nuggetsa 112:110.

Ni 38 poena trenutno najboljeg igrača NBA lige Stephena Curryja nije bilo dovoljno Warriorsima za pobjedu protiv Nuggetsa koji su slavili u zanimljivoj završnici meča. Objema ekipama pripale su po dvije četvrtine, ali je prisebnost Danila Gallinarija u posljednjim trenucima odlučila utakmicu.

Dvadeset sekundi prije kraja utakmice Gallinari je odigrao sjajnu odbranu nad Curryjem, tako što mu je oteo loptu, nakon čega su Nuggetsi poentirali, što je i presudilo meč. Gallinari je ujedno bio i najefikasniji igrač Nuggetsa sa 28 poena.

Jusuf Nurkić je za nešto manje od petnaest minuta, koliko je igrao, postigao osam poena, uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Nuggetsi narednu utakmicu igraju protiv Los Angeles Clippersa, dok Warriorsi gostuju kod Lakersa.