Od Lakersa ovaj put bolji prvaci, novi trijumf Clippersa

Autor/ica 18.1.2013. u 07:57

Sinoć su na NBA parketima odigrane tri utakmice. Do nove pobjede došli su Los Angeles Clippersi, dok je Miami bio bolji od Lakersa.
Lakersi su doživjeli novi poraz na svom parketu, a ovj put bolji su bili akutuelni prvaci Miami Heat. Lakersi su imali minimalnu prednost nakon 24 minute igre, ali su James i društvo preokrenuli i slavili 99:90.
James je Lakersima ubacio 39 poena, a Wade je dodao 27. Kod domaćina 22 poena postigao je Kobe Bryant, uz šut iz igre 8-25.
Clippersi su stigli do 31. pobjede, a sinoć je pala Minnesota. Goste su do pobjede, 90:77 vodili Cawford i Griffin sa 22, odnosno 20 postignutih poena.

Phoenix na svom parketu nije uspio savladati Buckse koji su preokrenuli rezultat u posljednjih 12 minuta susreta. Buckse je do pobjede vodio Monta Ellis sa 24 postignuta poena.