Odlična partija Teletovića u porazu Netsa

Autor/ica 25.2.2013. u 08:17

Mirza Teletović je pružio još jednu fantatičnu utakmicu u dresu Brooklyn Netsa, a njegov tim je večeras na svom parketu poražen od Memphis Grizzliesa rezultatom 76:72.
Memphis je odlično otvorio susret, te su poveli 14:4, ali se tim PJ Carlesima ubrzo vratio u ugru, pa su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 19:16. Ipak, u drugoj četvrtini Memphis mnogo bolji. Dobili su ovaj dio igre 27:19, te su na odmor otišli sa pet poena prednosti 43:38.

Treća četvrtina donijea je jako mali broj poena. Netsi su ovaj dio igre dobili 13:12, a utakmica se okrenula u njihovu korist ulaskom našeg reprezentativca Mirze Teletovića, koji je odigrao zaista fantastično u odbrani. Nakon tri četvrtine Memphis je vodio 55:51.

U zaista sjajnoj posljednjoj dionici viđena je izjednačena košarka, a u samo završnicu se ušlo rezultatom 74:72 za Memphis. Williams je potom izgubio loptu, a Conley je pogodio oba bacanja za 76:72, dok Netsi nisu uspjeli iskoristiti zadnji napad na utakmici.

Mirza Teletović je za 14 minuta na parketu ubacio pet poena, ali je odbranu igrao zaista fantastično, te mu je ovo bila jedna od najboljih utakmica u dresu Netsa. Deron Williams je ubacio 24 poena za Netse, dok je kod pobjedničkog tima iz Memphisa Zach Randolph ubacio 16 poena uz 14 skokova.