OI Rio: Košarkaši Australije bolji od Venezuele, Srbija pobijedila Kinu i plasirala se dalje

Autor/ica 15.8.2016. u 10:23

Odigrano je posljednje 5. kolo grupe A košarkaškog turnira u Riju. Australija je slavila protiv Venezuele 81:56 (16:6, 16:19, 21:18, 28:13), dok je Srbija bila bolja od Kine rezultatom 94:60 (24:18, 19:10, 35:15, 16:17).

Reprezentativci Australije nastavili su pružati dobre partije na Olimpijskim igrama. Bez većih problema savladali su Venezuelu. Presudne su bile prva i četvrta četvrtina u kojima su stekli veliku prednost. Nakon novog trijumfa stigli su na omjer četiri pobjede, jedan poraz i kao drugoplasirani su izborili plasman u narednu fazu. Nakon odigranog 5. kola u grupi B saznat će svog narednog rivala.

Reprezentativci Srbije su u izuzetno važnom meču slavili protiv odabrane selekcije Kine. Izabranici Aleksandra Đorđevića fantastično su odigrali drugo poluvrijeme, gdje su pokazali svoj kvalitet. Posebno su se istakli Bogdanović, Kalinić i Mačvan.

Treću četvrtinu košarkaši Srbije dobili su uz 20 razlike, bilo je 35:15. U posljednjoj dionici košarkaši iz Kine samo su ublažili poraz.

Nakon ovog trijumfa Srbija ima omjer dvije pobjede (Venezuela i Kina) i tri poraza (Francuska, SAD i Australija). Zauzimaju četvrto mjesto u grupi A, a protivnik iz grupe B bit će im Hrvatska, Argentina ili Litvanija. To će biti poznato nakon posljednjeg 5. kola u ovoj grupi.