Otpisana Finska savladala domaću selekciju Slovenije

Autor/ica 17.9.2013. u 07:38

Košarkaši Finske pobijedili su u ljubljanskoj Stožice Areni selekciju domaćina Eurobasketa, Sloveniju, rezultatom 92:76 (22:26, 42:42, 71:56).

Domaća reprezentacija Slovenije bolje je otvorila utakmicu i na kraju prve četvrtine imala prednost od 26:22.Predvođeni Shawnom Huffom Finci su do kraja prvog poluvremena anulirali prednost domaćina Evropskog prvenstva u košarci, a na odmor se otišlo s rezultatom 42:42.

Reprezentacija Finske, koja je ranije ostala bez šansi za plasman u četvrtfinale, tri minute prije kraja treće četvrtine imala je 17 poena prednosti, a treći period igre završen je rezultatom 71:56.

Poznati četvrtfinalni parovi
U četvrtfinalu Evropskog prvenstva u košarci reprezentacija Srbije igrat će protiv aktuelnog prvaka Španije, koja je nakon današnjeg poraza od Italije drugu rundu prvenstva završila na četvrtoj poziciji u grupi F, dok su izabranici Dušana Ivkovića bili prvi u grupi E.

Reprezentacija Hrvatske, koja je danas u susretu presudnom za prvu poziciju u grupi F, nakon dva produžetka savladala Grčku, u četvrtfinalu će igrati sa četvrtom ekipom iz grupe E, Ukrajinom.

Domaća selekcija Slovenije večeras je odigrala posljednju utakmicu druge runde. Slovenci su već ranije osigurali drugu poziciju u grupi F, tako da utakmica sa Finskom nije imala rezultatski značaj. Domaćin prvenstva će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske.

Selekcija Litvanije u četvrtfinalu snage će odmjeriti sa Italijom.

Prve utakmice na programu su 18. septembra, dok će preostala dva susreta biti odigrana dan kasnije.