Pet poena Teletovića, Raptorsima drama protiv Netsa

Autor/ica 28.1.2014. u 09:05

Košarkaši Toronto Raptorsa savladali su Brooklyn Netse u Barclays Centru rezultatom 104:103 u jednoj veoma dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici.

Raptorsi su bolje otvorili utakmicu, te su od početka vodili, a u jednom trenutku (prve četvrtine) imali su čak i plus 10 (23:13), no Netsi prave seriju i dolaze do potpunog preokreta prije kraja prvih 12 minuta. Raptorsi su u posljednjih pet minuta ubacili samo dva, a domaći košarkaši 13 koševa.

Početkom druge dionice Toronto vraća vodstvo (31:30), zatim vode 35:34, 37:36, 39:38… Dosta preokreta bilo je u drugoj dionici u kojoj je naš Mirza Teletović ubacio pet poena. Mirza je najprije ubacio šut za dva za 38:39, a zatim i trojku na asistenciju Derona Wiliamsa za 41:39 vodstvo Netsa na pet i pol minuta prije odlaska na odmor.

Teletović je izašao dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Ludnica u završnici sa nekoliko preokreta. Anderson pogađa trojku za 56:54 vodstvo Netsa sekundu prije kraja, a onda Klye Lowry, sa svoje polovice, pogađa i donosi prednost Raptorsima na odmoru (57:54).

Lowry je briljirao kod Toronta u prvom poluvremenu sa 20 poena. Najraspoloženiji u prvom dijelu u momčadi koju predvodi Jason Kidd bio je Andray Blatche sa 12 poena. Mirza je u prvom dijelu na parketu proveo 10 minuta, ubacio pet pona uz 2/5 šut iz igre.

Timovi su se u vodstvu izmjenjivali svako malo. Raptorsi su se nakon četiri minute treće dionice odvojili na sedam koševa razlike (69:62), a onda je uslijedila 9:0 serija domaćih, koji prelaze u vodstvo (71:70). Teletović je u igru ponovo ušao na 2:47 do kraja trećeg perioda i to kod rezultata 78:75 u korist Toronta.

Raptorsi su u posljednjih 12 minuta ušli s prednošću od jednog poena (82:81). Gosti definitivno bolje otvaraju 4/4 i dolaze do 91:85 vodstva, zatim 94:85, da bi Shaun Livingston konačno prekinuo seriju gostujućih koševa. Dvojka Garnetta, odnosno trojka Piercea vraćaju Netse u igru na 4:46 do kraja, a onda Anderson pogađa za izjednačenje (94:94). Pierce je bio šuterski raspoložen i svojim poenima je u finišu donio prevagu na stranu Netsa.

Na minut i 15 sekundi do  kraja Netsi su vodili 101:100. Garnett je imao neshvatljiv promašaj, nakon čega je Vasquez ostavio Raptorse u igri. Garnett je još jednom promašio, ali Patterson na drugoj strani nije precizan. Dvadesetak sekundi prije kraja Lowry je napravio faul u napadu nad Williamsom nakon što je prethodno ukrao loptu. Pierce je u završnici ubacio dva slobodna bacanja za 103:100 vodstvo.

U trenucima kada su domaći vodili 103:102 i imali napad, Wiliams je izgubio loptu, a Patterson ubacio za vodstvo Raptorsa (104:103). Pierce je gađao za tri poena, promašio je ključan šut i prekinuta je serija Netsa od pet uzastopnih pobjeda.

Teletović je ukupno večeras na parketu proveo 17 minuta. Ubacio je pet poena uz 2/6 šut iz igre (1/4 za tri). Paul Pierce je ubacio 33 poena, Blatche 20 kod Netsa.  Lowry je bio izuzetno raspoložan kod gostiju sa 31 poenom, 6 asistencija i 4 oduzete lopte. Jonas Valanciunas je dodao 20 poena uz 13 skokova.