Pobjedom protiv Islanda košarkaši BiH ovjerili plasman na Eurobasket

Autor/ica 28.8.2014. u 08:20

Košarkaška reprezentacija BiH  je u Rejkjaviku savladala selekciju Islanda 78:70 i tako sa maksimalnim učinkom u grupi A, u kojoj je još i Velika Britanija, ostvarila plasman na Eurobasket 2015. Uz našu selekciju plasman na EP iz grupe A izborio je i Island

Izabranici Duška Ivanovića dobro su otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali prednost 24:16. No, u drugoj četvrtini Islanđani su dominirali, te uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Taj su period igre Islanđani dobili čak 31:19, tako da se na odmor otišlo uz prednost domaće ekipe 47:43.

Nakon prvih 20 minuta meča u bh. reprezentaciji najefikasniji su bili Kikanović i Gordić sa 11, odnosno 10 postignutih poena. U domaćoj ekipi briljirao je Stefansson sa 17 poena.

Treću četvrtinu su naši košarkaši riješili u svoju korist rezultatom 15:11, te se u posljednji period igre ušlo uz neriješen rezultat, 58:58.

U posljednjoj četvrtini su košarkaši BiH bili uspješniji i tako zabilježili novu pobjedu, 78:70, u ovim kvalifikacijama koje su završili u velikom stilu sa maksimalnim učinkom, pobjedama protiv Velike Britanije i Islanda. Najefikasniji igrač utakmice bio je večeras Elmedin Kikanović, koji je upisao 24 poena, ali i 16 skokova.

Treba istaći da su bh. košarkaši večeras pobijedili bez kapitena Mirze Teletovića, koji je dobio poštedu selektora zbog privatnih obaveza.

Klix.ba

Bh. reprezentativci su zaslužili sve čestitke na prikazanoj igri u ovim kvalifikacijama i devetom po redu plasmanu naše reprezentacije na Evropsko prvenstvo.