Porazi Sunsa i Nuggetsa: Teletović nije igrao, Nurkić bez pokušaja

Autor/ica 22.1.2016. u 10:51

Odigrano je šet utakmica u NBA ligi, a klubovi naših košarkaša Mirze Teletovića i Jusufa Nurkića nisu imali razloga za slavlje, jer su upisali poraze.

San Antonio je slavio ubjedljivu pobjedu nad Phoenix Sunsima rezultatom 89:117. Spursi su poveli u prvoj minuti i do kraja nisu ispuštali prednost. Do trijumfa ih je vodio Leonard sa 21 poenom, a Marjanović je dodao 17. Na drugoj strani Booker je bio najefikasniji sa 24 poena, a naš Mirza Teletović nije igrao zbog povrede.

Denver je poražen na domaćem parketu protiv Memphisa sa 101:102. Nuggetsi su gubili od početka utakmice, da bi u trećoj četvtini uspjeli nadoknaditi zaostatak. U posljednjiim trenucima imali su prednost od jednog poena, ali Grizzliesi su preokrenuli i došli do minimalne pobjede.

Gasol je bio najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe sa 27 poena, dok je Conley dodao 20. Najraspoloženiji u poraženom timu bili su Gallinari i Faried sa po 17 poena, dok su po 14 dodali Mudiayi i Barton. Nurkić koji je ranije imao povredu, odigrao je nešto više od tri minute i nije imao niti jedan pokušaj.