Primera: Athletic Bilbao prvi do Barceloninog skalpa

Autor/ica 2.12.2013. u 08:17

Baskija je bila kobna za jedinu dosada neporaženu ekipu prve španske nogometne lige. Athletic Bilbao slavio je s minimalnih 1-0 protiv vodeće ekipe Primere – Barcelone.

Jedini pogodak na susretu postigao je 20-godišnji napadač Iker Muniain, kojem je to bio treći zgoditak ove sezone. Nakon Barcelonine pogreške na otprilike 40-ak metara od svog gola Susaeta je povukao loptu po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, te niskom prizemnom loptom na petercu pronašao kopačku Muniaina.

Treba napomenuti da je Barcelona u Baskiji nastupila bez “polovine” tima, a između ostalih nedostajali su Lionel Messi, Carles Puyol, Victor Valdes, Dani Alves…

Recimo i da je to drugi uzastopni poraz Barcelone u svim takmičenjima, jer je, podsjetimo, prije četiri dana poražena u utakmici 5. kola Lige prvaka na gostovanju kod Ajaxa (1-2).

Spomenumo i da je u ranije odigranoj utakmici Valencia s 3-0 slavila protiv Osasune, te da je sva tri pogotka postigao Brazilac Jonas. Domaćinu je put do pobjede olakšan isključenjem Punala u 17. minuti prvog poluvremena.