Prva pobjeda Zmajeva na SP-u u Brazilu

Autor/ica 25.6.2014. u 19:58

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine od Svjetskog prvenstva u Brazilu oprostila se pobjedom 3:1 protiv Irana.

Selektor Zmajeva Safet Sušić ovaj je susret počeo u formaciji 4-4-2 Dijamant, a priliku su dobili Tino Sven Sušić, Anel Hadžić, Avdija Vršajević i Vedad Ibišević, od igrača koji nisu igrali protiv Nigerije od prve minute.

Zmajevi su dominirali u posjedu lopte, o čemu svjedoči podatak da su izabranici selektora Safeta Sušića držali loptu u svom posjedu tokom prvih 45 minuta čak 70 odsto.

BiH je u prednost doveo sjajnim golom Edin Džeko u 23. minuti.

Dijamant je primio loptu na oko 23 metra od gola Irana, te sjajnim prizemnim udarcem matirao golmana za vodstvo BiH.

U nastavku smo mogli vidjeti otprilike istu sliku na terenu.

Nakon sjajne akcije u 59. minuti, udvostručili smo vodstvo.

Tino Sven Sušić je odlično uposlio Miralema Pjanića, a sjajni vezista Rome je pogodio za 2:0.

Nakon jedne nesmotrenosti odbrane Zmajeva, Iran je smanjio golom Reze Ghoochannejhada.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, Avdija Vršajević je sjajno prošao po desnoj strani i svojim prvim golom u dresu Zmajeva postavio konačanih 3:1.