PSG -u samo bod, Ibra i dalje asistira, Cavaniju 20 minuta

Autor/ica 10.8.2013. u 07:43

Francuski prvak PSG remijem u Montpellieru krenuo je u odbranu naslova.

Bogati pariški klub bio je bolji na stadionu u Montpellieru, alli nije uspio da ostvari trijumf protiv tradicionalno nezgodne ekipe.

Izabranici Laurenta Blanca su morali juriti gol zaostatka već u 10. minuti. Nakon jedne kontre domaćih, lopta je spretno došla do Remyja Cabelle, koji je uspio da loptu pošalje pod prečku gol nemoćnog italijanskog golmana Salvatore Sirigua.

Od tog trenutka PSG je krenuo po izjednačenje, predvodio ih je Zlatan Ibrahimović, koji je najviše prijetio domaćem golu, a upravo je Šveđanin zaslužan za izjednačenje u 60. minuti.

Ibrahimović je glavom sjajno loptu spustio za Maxwella, koji je prije golmana Montpelliera Jourdrena uspio doći do lopte i zakucati je u mrežu. Od 71. minuti domaćin je igrao bez isključenog El Kaoutarija, ali to nije pomoglo PSG-u.

Nije gostima sa Parka prinčeva pomogao ni urugvajski napadač Edinson Cavani koji je ovog ljeta stigao iz Napolij, a koji je zbog nedovoljne fizičke spreme u igru ušao tek u 70. minuti umjesto Lavezzija.

Inače, posjed lopte bio je debelo na strani PSG-a (37-63), kao i broj udarca prema i u okvir gola.