Real Madrid ostvario i 20. pobjedu u nizu

Autor/ica 13.12.2014. u 09:29

Nogometaši Real Madrida sinoć  su ostvarili 20. pobjedu u nizu, savladavši kao gosti ekipu Almerije 4:1 u prvoj utakmici 15. kola španske Primere.

Tim Carla Ancelottija je došao u vodstvo 1:0 u 34. minuti preko Isca, a izjednačio je Verza pet minuta kasnije.

Ipak, golom Balea u 42. minuti Real na odmor odlazi uz prednost 2:1.

U nastavku, Ronaldo je najprije pogodio za vodstvo Reala 3:1 u 81. minuti, a onda je u 89. minuti postavio konačnih 4:1 za svoj tim.

Real se nakon ove pobjede učvrstio na vrhu tabele španskog prvenstva sa 39 bodova, što je pet više od drugoplasirane Barce, koja ima utakmicu manje.

Kraljevi su već srušili rekord Barcelone iz sezone 2005/06, kada je tim koji je tada s klupe vodio Frank Rijkaard ostvario 18 pobjeda u nizu.

Sada im se pruža prilika da sruše i svjetski rekord, koji od 2011. drži brazilska Coritiba sa 24 vezane pobjede.