Rekord karijere: Fantastični Teletović postigao 34 poena u pobjedi Netsa nad Mavericksima

Autor/ica 25.1.2014. u 08:51

Bh. košarkaški reprezentativac i član NBA ekipe Brooklyn Netsa, briljirao je u susretu protiv Dallas Mavericksa. Postigao je čak 34 poena, što je novi rekord njegove karijere.

Prvu četvrtinu ove veoma zanimljive utakmice dobili su Mavericksi s tri poena razlike, bilo je 21:18. Druga je četvrtina u potpunosti pripala Netsima koji su ubacili 39, a Netsi tek 25 poena. Treća četvrtina je pripala takođerMavericksima, koji su postigli 24 poena, a tri manje su ubacili Netsi. U posljednjem periodu igre dominirala je ponovo ekipa Dallasa, koja je postigla 36 poena, dok su Netsi ubacili 29 i upisali veoma “tijesnu” pobjedu rezultatom 107:106.

Pobjedi Netsa je znatno pridonio bh. reprezentativac Mirza Teletović, koji je za manje od 27 minuta u igri ubacio 34 poena. Suvišno je reći da je bio najefikasniji igrač utakmice. Njegov najbliži saigrač po efikasnosti bio je Derron Williams, koji je postigao 18 poena. Bio je to novi rekord karijere za našeg Mirzu.

Kod Mavericksa su najefikasniji bili Vince Carter sa 19 te Dirk Nowitzki sa 18 postignutih poena.