Rukometaši Francuske furiozno savladali Dansku za titulu prvaka Evrope

Autor/ica 26.1.2014. u 18:13

Rukometaši Francuske superiorno su osvojili Evropsko prvenstvo u Danskoj savladavši selekciju domaćina sa uvjerljivih 41:32.

Već od samog početka utakmice Francuzi su stekli značajnu prednost, te jasno stavili do znanja Dancima da bez kalkulacija ulaze u borbu za titulu prvaka Evrope. Prvo poluvrijeme Francuzi su završili sa velikih sedam golova prednosti (16:23), što su Danci teško mogli nadoknaditi u nastavku.

Upravo to se i pokazalo u drugom dijelu, kada su Francuzi imali i po deset golova prednosti, te je i Dancima gotovo deset minuta prije kraja meča bilo jasno da su Francuzi dobili meč. Krajnji je rezultat glasio za Francusku koja je na ovaj način treći put postala prvak Starog kontinenta.