Sarajevo ispustilo pobjedu

Fudbaleri Sarajeva su danas u Antalyji odigrali još jednu prijateljsku utakmicu, a protivnik je bio ruski Amkar iz Perma. Utakmica je završila bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Sarajevo je bilo ravnopravan protivnik favorizovanom ruskom prvoligašu. Bordo momci su bili na pragu pobjede, ali su u posljednjoj minuti meča primili pogodak i tako ostali bez pobjede.

Naša ekipa je u vodstvo stigla u 17. minuti golom Branislava Arsenijevića iz penala, koji je napravljen na Alenu Avdiću. Amkar je poravnao rezultat u 38. minuti utakmice nakon greške golmana Hamzića.

Na poluvrijeme je bordo momčad otišla sa vodstvom od 2:1, a strijelac je opet bio Arsenijević, ponovo sa bijele tačke. Ovaj put penal je izborio Vučina Šćepanović.

Sarajevo je vodilo sve do 90. minute kada je Amkar poravnao, i to opet nakon greške golmana Sarajeva. Bila je ovo najbolja igra Sarajeva na pripremama u Turskoj.