Serie A: Hat trick Teveza za uvjerljivu pobjedu Juventusa

Autor/ica 16.12.2013. u 09:05

U pretposljednjoj utakmici nedjeljnog dijela programa talijanske Serie A, nogometaši Juventusa slavili su pred svojim navijačima protiv Sassuola s uvjerljivih 4-0.

Najzaslužniji za visoku i uvjerljivu pobjedu bio je Argentinac Carlos Tevez, koji je ostvario hat trick i asistirao za jedini pogodak koji on nije postigao. Napadač “stare dame“ dao je vodeći pogodak u 15. minuti, nakon što se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Arturo Vidal je pucao, a nakon odbrane Pegola na loptu je natrčao Tevez i lakoćom poentirao.

Trinaest minuta kasnije Tevez je izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, a na petercu Sassuola je pronašao glavu Federica Pelusa kojem je to bio prvijenac u dresu Juventusa. Rješenje utakmice stiglo je u 45. minuti kada je Argentinac iskoristio grešku gostujućeg odbrambenog igrača, koji nije dovoljno jako vratio loptu svom golmanu, pa je istu Tevez presjekao, progurao je pored Pegola i poslao u praznu mrežu za 3-0.

Konačan rezultat postavio je u 23. minuti nastavka kada je iskoristio dodavanje Mauricija Isle i postigao svoj prvi hat trick u dresu Juventusa, te 10 pogodak u ovoj sezoni u Seriji A. Tevez je hat trickom izbio na drugo mjesto tabele strijelaca, s dva gola manje od Giuseppea Rossija.

Serie A, 16. kolo:

Chievo – Sampdoria 0-1 (Eder 16)
Fiorentina – Bologna 3-0 (Iličić 13, Borja Valero 30, Rossi 64)
Genoa – Atalanta 1-1 (Bertolacci 72 / De Luca 90)
Lazio – Livorno 2-0 (Klose 19, 26)
Parma – Cagliari 0-0
Udinese – Torino 0-2 (Farnerud 48, Immobile 75)
Juventus – Sassuolo 4-0 (Tevez 15, 45, 69, Peluso 28)
Napoli – Inter (kasnije)

Redoslijed: 1. Juventus 43 (16 utakmica), 2. Roma 37 (-1), 3. Napoli 32 (-1), 4. Fiorentina 30, 5. Inter 28 (-1)…