Stuttgart slavio u Frankfurtu, Vedo zabio iz penala

Autor/ica 17.3.2013. u 17:28

Pretposljednji duel 26. kola njemačke Bundeslige, igran između ekipa Eintrachta i Stuttgarta, pripao je gostima koji su slavili sa 2:1.

Dobro je krenuo Eintracht, pa je već u 17. minutu stigao do vodstva preko Stefana Aignera. Ipak, domaćini nisu imali snage da ponovo pogode mrežu uzdrmanog Stuttgarta pa se sa minimalnim vodstvom otišlo na odmor.

Nastavak igre je u potpunosti pripao Stuttgartu. Na samom otvaranju poluvremena dosuđen je jedanesterac za Stuttgart, kojeg naš sjajni reprezentativac Vedad Ibišević pretvara u gol.

Uspio je Stuttgart zatim i potpuno preokrenuti rezultat, Maxim je uposlio Georga Niedermeiera, koji u 71. minutu utakmice pogađa za pobjedu Švaba od 2:1.

Naš reprezentativac je zamijenjen u 90. minutu susreta, a umjesto njega je u igru ušao Federico Macheda.