Sve više povrijeđenih Zmajeva i loša forma razlog za brigu na Sušićevom licu

Autor/ica 27.10.2014. u 10:51

Svega tri sedmice prije utakmice Zmajeva protiv Izraela u Haifi, stanje sa formom nekolicine igrača u najmanju ruku je zabrinjavajuće.

Povrede, pad forme i ostali nepredviđeni razlozi dosta su uticali na minutažu naših reprezentativaca minulog vikenda u svojim klubovima.

Asmir Begović (Stoke City) – Mark Hughes pohvalio je Begovića uprkos porazu od Southamptona rezultatom 1:0. Na golu je proveo svih 90 minuta.

Jasmin Fejzić (Aalen) – U prošlom kolu je odmorio, ali se u ovom vratio na gol svog kluba. Aalen je poražen od Munchena 1860 rezultatom 2:1.

Ratko Dujković (Zrinjski) – Nije imao mnogo posla na utakmici u Travniku u kojoj su Plemići zasluženo pobijedili sa 3:0.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim) – Hoffenheim je upisao još jedan trijumf, ovog puta nad HSV-om, ali je Ermin meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Ognjen Vranješ (Pribram) – Zbog problema sa papirologijom nije konkurisao za utakmicu protiv Ostrave.

Sejad Salihović (Hoffenheim) – I dalje van stroja zbog povrede.

Toni Šunjić (Kuban Krasnodar) – Ponovo igrao svih 90 minuta ovog puta u remiju sa Torpedom u Moskvi. Golova nije bilo.

Emir Spahić (Bayer Leverkusen) – Povratnik među Zmajeve dobro je obavio posao na utakmici protiv Schalkea u kojoj je igrao svih 90 minuta.

Avdija Vršajević (Hajduk) – Igrao svih 90 minuta u domaćem remiju Hajduka sa zagrebačkom Lokomotivom.

Josip Kvesić (Željezničar) – Zbog povrede nije konkurisao za tim na utakmici protiv Mladosti u Bijeljini.

Mensur Mujdža (Freiburg) – Nije bio u kombinaciji za meč protiv Augsburga u kojemu je njegov klub poražen sa 2:1.

Sead Kolašinac (Schalke 04) – Zbog povrede koljena i dalje je van stroja.

Gojko Cimirot (Sarajevo) – Odigrao je svih 90 minut au visokom trijumfu nad Radnikom. Zaradio je i javnu opomenu.

Muhamed Bešić (Everton) – Karamele su sa 3:1 kao gost porazile Burnsley, a Muhamed nije ulazio u igru.

Haris Medunjanin (Deportivo La Coruna) – Nakon trijumfa nad Valencijom, Deportivo je kao gost remizirao sa Espanyolom, a Haris je na terenu proveo 75 minuta.

Anel Hadžić (Sturm Graz) – Sturm je poražen na domaćem terenu od Rapida, a Anel Hadžić odigrao je svih 90 minuta.

Sanjin Prcić (Rennes) – U igru u trijumfu nad Lilleom ušao u 77. minutu.

Miralem Pjanić (Roma) – Ovog puta priliku dobio sa klupe za rezervne igrače. Igrao je u posljednjih 20 minuta, zabilježivši tako stoti nastup u dresu Rome.

Senad Lulić (Lazio) – Iako je njegov nastup protiv Torina zbog lakše povrede bio upitan, Lulić je ipak igrao, a zamijenjen je u samom finišu utakmice. Lazio ostvario još jednu važnu pobjedu.

Izet Hajrović (Werder Bremen) – U još jednom porazu Werdera Izet je igrao sat vremena nakon čega je zamijenjen.

Goran Zakarić (Široki Brijeg) – Igrao je svih 90 minuta u remiju sa Olimpicom u Sarajevu.

Tino Sven Sušić (Hajduk) – Zbog povrede zadnje lože nije nastupio u remiju Hajduka i Lokomotive u Poljudu.

Vedad Ibišević (Stuttgart) – Zbog povrede stopala nije nastupio za Stuttgart na utakmici u Frankfurtu.

Edin Džeko (Manchester City) – Igrao je 65 minuta u porazu Građana od West Hama rezultatom 2:1.

Edin Višća (Istanbul) – Istanbul je visoko porazio Galatasaray, a Edin je odigrao svih 90 minuta. Upisao je asistenciju prilikom postizanja prvog pogotka.