Teletović tricama srušio prvake u New Yorku

Autor/ica 11.5.2014. u 09:07

Brooklyn Netsi došli su do prve pobjede protiv Miamija u polufinalu Istočne konferencije NBA lige. Ekipa Mirze Teletovića je u svom Barclaysu Centru bila bolja sa 104-90. U ponedjeljak će pred svojim navijačima pokušati doći i do izjednačenja.

Preživjeli su Netsi sjajno otvaranje LeBrona Jamesa koji je u prvoj četvrtini ubacio 16 koševa. Na poluvremenu su domaći imali samo dva koša prednosti, ali u trećoj su četvrtini u potpunosti nadigrali prvake (26-14) i riješili utakmicu. Veliku je ulogu u trećoj dionici odigrao bh. reprezentativac Mirza Teletović koji je u tom razdoblju ubacio tri trice, a još je jednu dodao na startu završne četvrtine. Susret je završio sa 12 poena, a tome je pridodao i 6 skokova.

Joe Johnson je zaključio dvoboj s 19 koševa, a u ujednačenom domaćem sastavu su ga dobro pratili Andray Blatche s 15, Paul Pierce s 14, te Shaun Livingston. LeBron James je ubacio 28, a Dwyane Wade 20 koševa za Miami koji je upisao prvi poraz u ovosezonskom doigravanju.