Torino remizirao sa Interom

Autor/ica 28.1.2013. u 07:35

U derbiju 22. kola Seria A Torino je na San Siru remizirao sa Interom rezultatom 2:2.

Počelo je pogotkom rumunskog veterana Chivua u 5. minuti, kada je Interu donio vodstvo sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 20 metara. Izjednačenje je uslijedilo u 23. minuti kada se Freddy Guarin poigravao na vrhu svog šesnaesterca, te je poklonio loptu Meggioriniju koji je lijepo pogodio s petnaestak metara.

Isti je igrač u 53. minuti doveo Torino u vodstvo nakon čega su do kraja utakmice uslijedili naleti Intera. U 67. minuti je domaćin i uspio izjednačiti preko Cambiassa, ali do kompletna tri boda ipak nije došao.

Serie A, 22. kolo:

Inter – Torino 2-2 (Chivu 5, Cambiasso 67 / Meggiorini 23, 53)
Parma – Napoli 1-2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85)
Atalanta – Milan 0-1 (El Shaarawy 29)
Catania – Fiorentina 2-1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21)
Sampdoria – Pescara 6-0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50)
Cagliari – Palermo 1-1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30)
Udinese – Siena 1-0 (Muriel 36)
Bologna – Roma 3-3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)